Z nagrania z monitoringu opublikowanego przez portal "Tygodnik Linia Otwocka" na Facebooku wynika, że do zniszczenia figury Matki Boskiej doszło w sobotę 5 października chwilę po godzinie 18.00. 

Na nagraniu widać, jak zakapturzona osoba wyciąga długi kij, a następnie zaczyna nim uderzać w figurę, całkowicie ją niszcząc. Potem sprawca ucieka.

CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJ

CHULIGAN ROZTRZASKAŁ FIGURĘ MATKI BOŻEJ Mieszkańcy są zbulwersowani. W sobotę, 5 października około godz. 19 jakiś chuligan zniszczył figurę Matki Bożej, która stała przy ul. Warszawskiej na wysokości ul. Dłuskiego w Otwocku. Akt wandalizmu zarejestrował monitoring. Sprawa została zgłoszona na policję Tygodnik Linia Otwocka Figura Matki Bożej została poświęcona w Częstochowie. - Przywiozłem ją do Otwocka ponad 1,5 roku temu - mówi Piotr Paniec, mieszkaniec Otwocka. - Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość. Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną - podkreśla pan Piotr. To już druga dewastacja sakralnej rzeźby w tym miejscu. I dodaje, że tym razem akt wandalizmy zarejestrowały kamery. Wszystkie osoby, które wiedzą coś na temat sprawcy dewastacji, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. 604 12 13. Wandalowi grozi nie tylko kara więzienia, ale również będzie musiał pokryć wyrządzone szkody Więcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 14 października. (aj)

Opublikowany przez Tygodnik Linia Otwocka Poniedziałek, 7 października 2019

- Zajmujemy się tym aktem profanacji, aktem wandalizmu. Zniszczeniu uległa figura Matki Boskiej stojąca przy ulicy Warszawskiej, o wysokości 160 cm, stojąca na podeście. Będziemy analizować nagrania z monitoringu, być może na którymś z nich znalazł się wizerunek sprawcy - powiedział w rozmowie z Fakt24 Daniel Niezdropa, rzecznik prasowy otwockiej policji.

Figurę w tym miejscu postawił 1,5 roku temu mieszkaniec Otwocka, Piotr Paniec.

- Nie rozumiem, dlaczego komuś przeszkadzała rzeźba. Jestem oburzony, że w tak perfidny sposób ktoś prawdopodobnie zaplanował zniszczenie figury Matki Bożej. Rzeźby nie da się skleić w jedną całość - powiedział mężczyzna "Tygodnikowi Linia Otwocka".

Dodał również, że to już drugi raz, kiedy figura stojąca w tym miejscu została zniszczona. - Jednak ilekroć będzie niszczona, ja będą ustawiał w tym miejscu kolejną - podkreśla pan Piotr.

Za zniszczenie mienia wandalowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

(Źródło: Tygodnik Linia Otwocka)