Nie żyje prof. Jan Szyszko, który był ostatnio ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. O nagłej śmierci Szyszki powiadomił prezydent Andrzej Duda: - Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP - napisał na Twitterze. Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że przyczyną śmierci Jana Szyszki mogła być zatorowość płucna. W zbliżających się wyborach miał startować. Jan Szyszko miał 75 lat. Śmiercią polityka poruszona jest posłanka Krystyna Pawłowicz: - Kochany Panie Profesorze Janie SZYSZKO,dlaczego nas teraz opuściłeś ?
Polska przyroda,lasy,ptaki i przyjaciele - płaczemy....

Jan Szyszko w latach 1997–1999 był ministerem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Później w latach 2005–2007 był ministrem środowiska w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2015–2018 był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Zmarłego żegnają politycy, m.in. Beata Szydło, w której rządzie Szyszko był ministrem środowiska: -Zmarł Prof. Jan Szyszko. Był Ministrem Środowiska w moim rządzie. Człowiek zasad i wartości. Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody. Cześć Jego Pamięci!