Wprawdzie najbliższe dni jeszcze będą ciepłą jesienią, na upały nie ma już co liczyć. Przelotne deszcze sprawią, że w naszych lasach, po letniej suszy, grzybów będzie co nie miara. Wystarczy więc założyć pelerynę, kalosze, wziąć koszyk, nożyk i heja! Do lasu!

Nadchodzący weekend będzie przeważnie pochmurny i w dużej mierze deszczowy, szczególnie dla północnej Polski, gdzie dodatkowo dokuczać będzie silny wiatr. Po niedzielnych rozpogodzeniach z początkiem tygodnia wejdzie do nas kolejny niż szybko przepędzając z zachodu na wschód strefę frontu. Silny wiatr i opady w poniedziałek ustąpią miejsca nieco lepszej aurze we wtorek. Termometry praktycznie do środy pokazywać będą podobne wartości, od 12 ; 14 stopni na północy kraju do 17 stopni i 20 stopni w centrum i na południu. Przejście kolejnego, frontu atmosferycznego w środę zapoczątkuje dużo zimniejszy napływ masy powietrza polarno-morskiego z północnego-zachodu. Zmienna pogoda z pochmurnym niebem i przelotnym deszczem towarzyszyć nam będzie do końca tygodnia, tak jak niższe temperatury. Od 8 do 10 stopni na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie do 10 ; 12 w Wielkopolsce i Lubuskim. 

Chwila słońca!

Następna sobota i niedziela powinny wypaść pogodniej i nieco cieplej, bo od 11 do 14 stopni na północy do 15-18 stopni na Śląsku i w Małopolsce. Początek kolejnego tygodnia to wejście następnego niżu nad Polskę. Od poniedziałku do środy przechodzić będą opady, a aura będzie przeważnie pochmurna. Termometry w tym czasie oscylować będą maksymalnie w granicach 9-14 stopni. Chwilami cieplej będzie na południu, czasem na północy Polski. Czwartek i piątek pozwolą chwilami nacieszyć się słońcem, o ile to przebije się przez ranne mgły i unoszące się z nich niskie chmury. W efekcie będzie też nieco cieplej. Około 10-13 stopni na północy, a nawet 15-16 na południu. Nocą utrzyma się kilka stopni powyżej zera. Niestety, kolejny weekend i kolejny niż, tym razem z południa. Duża dawka opadów i duże wahania wskazań termometrów, do 13-14 stopni, aby zaraz potem zejść poniżej 10…