0,0278 jednostki astronomicznej to około 4,125 miliona kilometrów. Choć odległość ta wydaje się nam olbrzymią, to w kosmicznej skali jest to dość blisko. A właśnie na taką odległość  ma zbliżyć się do Ziemi asteroida 1998 FF14. Zdaniem specjalistów z NASA, wielkość asteroidy - ok. 430 metrów średnicy, czyli blisko dwukrotność wysokości warszawskiego PKiN - pozwala na zaklasyfikowanie jej do grona niebezpiecznych. 

Asteroida 1998 FF14 to określana jest jako NEO czyli near-Earth object (obiekt blisko Ziemi). NEO uchodzą za niebezpieczne, gdy ich średnica przekroczy 140 metrów. Uderzenie takiego obiektu w powierzchnię naszej planety uwolniłoby energię co najmniej 60 megaton trotylu. Największa dotąd zdetonowana bomba wodorowa (tzw. Car-bomba) miała moc 58 megaton trotylu. Uderzenie wielkiej planetoidy mogłoby oznaczać zniszczenie całych regionów, a nawet kontynentów.

Do zderzenia z Ziemią nie będzie wiele brakowało, ale na szczęście dla nas, asteroida przeleci obok nas. Zobacz film, na którym widać jej orbitę i moment minięcia z Ziemią: