8 lipca około godziny 10.00 w Knurowie przy ul. Łokietka doszło do przywłaszczenia pieniędzy z bankomatu. Jeden z klientów banku wypłacił 700 złotych, ale w roztargnieniu ich nie zabrał. Kobieta stojąca za nim postanowiła zabrać gotówkę.

Prowadzący tę sprawę dotarli do nagrań z monitoringu. Widać na nich, że kobieta stojąca za wypłacającym zauważyła, że nie wziął pieniędzy. Miała okazję, aby je oddać, ale z niej nie skorzystała. Wolała przywłaszczyć sobie cudzą własność.

Policja z Gliwic na swojej stronie opublikowała wizerunek złodziejki. Chce, aby kobieta stawiła się na posterunku knurowskiej policji i wyjaśniła całą sprawę. Na razie jej zdjęcia są zamazane, ale funkcjonariusze grożą, że opublikują pełny wizerunek, jeśli sprawa się nie rozwiąże.

Publikujemy zamazany wizerunek sprawczyni z wezwaniem do stawiennictwa w knurowskim komisariacie do 30 września br. W przeciwnym wypadku, korzystając z ustawowych uprawnień, opublikujemy pełny wizerunek z apelem do internautów o wskazanie tożsamości osoby ze zdjęć – czytamy w oświadczeniu policji z Gliwic.

Kobieta ukradła 700 zł. Ten czyn, według nowelizacji prawa z zeszłego roku, jest uznawany już za przestępstwo.