Pogoda, którą znamy z ostatnich dwóch dni - dość słoneczna z przyjemną temperaturą - zmieni się w najbliższych dniach. Do wtorku kraj znajdzie się pod wpływem niżu znad Rosji, którego epicentrum o północy znajdzie się w okolicach Sankt Petersburga.

Niż będzie dodatkowo wspierać drugi, mniejszy - znad Finlandii. Związane z nimi fronty przyniosą niską temperaturę i opady deszczu. Najgorzej będzie na północy - w połowie tygodnia temperatura nie przekroczy tam 12 stopni.

Pogoda. "Bestia ze wschodu" coraz bliżej Polski

Niewiele lepiej będzie w pozostałych częściach kraju - tam na termometrach maksymalnie 16 kresek. Noce i poranki mogą być bardzo zimne - temperatura może spaść do zaledwie 5 stopni.

Na zdjęciach zamieszczonych na profilu Polscy Łowcy Burz widać symulacje dla najbliższych dni. Układy niskiego ciśnienia z północy spowodują, że temperatura kilka kilometrów nad ziemią gwałtownie spadnie.

Dzisiejszy dzień jest ostatnim w najbliższym czasie z ładną, słoneczną i ciepłą pogodą. W najbliższych dniach...

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Niedziela, 15 września 2019

Pogoda. Będzie wiało i padało. Możliwy grad

Autorzy ostrzegają też przed silnym wiatrem - przekraczającymi nawet 100km/h w porywach) i nagłymi opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenia 1 stopnia przed wiatrem dla północnej i północno-wschodniej Polski wydał też IMGiW.

Pogoda deszczowa i chłodna ma według synoptyków utrzymać się do piątku. Później cyrkulacja ma się stopniowo zmieniać, a do Polski zaczną napływać cieplejsze masy powietrza. Na południu kraju temperatura może sięgnąć nawet 24 stopni.