1. Linie bielizny przestaną być problemem

Widoczne linie bielizny mogą zepsuć efekt całej kreacji. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu na dobre, kupno bielizny korygującej to najlepsze wyjście. Szybką alternatywą może być też wykorzystanie przyciętych rajstop.

2. Zmień przetłuszczone włosy w modną fryzurę

Brudne, nieułożone włosy mocno rzucają się w oczy. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, ale nie masz możliwości wzięcia prysznica, po prostu nałóż na włosy nieco pianki i zaczesz je.

3. Śliskie buty nie zepsują twojego dnia

Podeszwy nowych butów potrafią być niezwykle śliskie. Aby zaradzić temu problemowi, zaaplikuj na nie nieco gorącego kleju.

4. Nieświeże pachy to przeszłość

Wykorzystaj cytrynę aby zabić bakterie będące przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy, że przetniesz cytrynę na pół, wetrzesz ją w skórę, a następnie umyjesz ją wodą. Rób to raz dziennie.

5. Nigdy więcej brzydko pachnących butów

Aby pozbyć się brzydkiego zapachu z butów, nasyp do nich sody oczyszczonej i pozostaw je na kilka godzin. Soda wchłonie pot i odór.

6. Użyj dezodorantu na strefę „T”

W gorące i wilgotne dni, makijaż wydaje się dosłownie spływać z twarzy. Aby temu zapobiec, możesz wykorzystać dezodorant jako podkład. Upewnij się jednak, że zawiera on naturalne składniki i nie podrażni skóry twarzy.

7. Zapomnij o klejących się spódnicach dzięki lakierowi do włosów lub dezodorantowi

Ten uciążliwy problem często pojawia się latem. Szybkim domowym rozwiązaniem jest zaaplikowanie lakieru do włosów lub dezodorantu na wewnętrzną stronę spódnicy.

8. Dla kobiet, które samodzielnie nakładają żelowy lakier

Nakładanie żelowego lakieru to dość długa procedura. Co jednak gdy po zakończeniu okaże się, że zabrakło ci zmywacza? Klejące się dłonie to nic przyjemnego. Alternatywą może być zwyczajny zmywacz do paznokci, lub coś zawierającego alkohol.

9. Pożegnaj się z pryszczami

Częstą przyczyną powstawania pryszczy jest suszenie twarzy ręcznikiem, na którym znajdują się bakterie. Lepiej dać twarzy wyschnąć, lub wysuszyć ją chusteczką.

10. Jeśli skończy ci się lakier do włosów

Jesteś w trakcie układania fryzury gdy nagle okazuje się, że skończył ci się lakier? W środku na pewno coś zostało. Przytrzymaj lakier pod gorącą bieżącą wodą i przekonaj się sama.

Źródło: brightside.me