Makabryczne odkrycie

15 marca 1993 roku około godziny 17 dyżurny policji w Sycowie dostał wstrząsające zgłoszenie. Dowiedział się, że w lesie przy trasie Międzybórz-Oleśnica, w pobliżu miejscowości Drałtowice odnaleziono ludzkie ciało. Były to zwłoki mężczyzny, owinięte w przeźroczystą folię. Ofiara miała skrępowane ręce i nogi.

- Na lewej ręce mężczyzna miał zegarek kwarcowy marki „ZARITROV SWISS MODE” z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i paskiem w kolorze czarnym. Na środkowym palcu znajdowała się obrączka w kolorze żółtym, na szyi mężczyzna miał łańcuszek z krzyżykiem z wizerunkiem Chrystusa wykonany z metalu w kolorze białym - poinformowali dolnośląscy policjanci.

Podali też rysopis ofiary. Wynika z niego, że mężczyzna wyglądał na jakieś 25 lat i miał około 191 cm wzrostu. Ubrany był w koszulę w biało-niebieską kratę z napisem na metce: „TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA”, podkoszulek z długim rękawem i Adidasy - rozmiar 47.

Tajemnicza śmierć

Mundurowym dotąd nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Dlatego też funkcjonariusze poprosili o pomoc w jego identyfikacji. Dolnośląscy policjanci odtworzyli wygląd ofiary i opublikowali retusz rekonstrukcyjny na swojej stronie.

- Policjanci z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwracają się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt telefoniczny pod nr: (71) 340 42 62 lub 604-606-727, bądź mailowy pod adresem: [email protected] - zaapelowali.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mężczyzna mógł pochodzić ze wschodu. - Ponadto z ustaleń poczynionych w tamtym czasie wynika, że był on widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia - dodali mundurowi. Śledztwo w sprawie wszczęto w kierunku art. 148 kk, czyli zabójstwa. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Kępnie.

Drałtowice: Skrępowane zwłoki w lesie. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Archiwum X wracają do tajemniczej sprawy sprzed 26 lat. Wtedy to w lesie w pobliżu Drałtowic (woj. dolnośląskie) odnaleziono ciało mężczyzny. Miał skrępowane ręce i nogi.

Drałtowice: Skrępowane zwłoki w lesie. Policja prosi o pomoc

Zwłoki były owinięte w przeźroczystą folię. Dotąd nie udało się ustalić tożsamości ofiary. Funkcjonariusze odtworzyli wygląd zmarłego mężczyzny. Proszą o pomoc w jego identyfikacji.