Co wydarzyło się nocą z soboty na niedzielę na łodzi motorowej na jeziorze Kisajno (woj. warmińsko-mazurskie), że nad ranem dryfowała bez załogi w okolicach miejscowości Fuleda, na północ od Giżycka? Czy pływał na niej Piotr Woźniak-Starak (39 l.), pasierb miliardera i potentata w branży farmaceutycznej oraz mąż celebrytki Agnieszki Woźniak-Starak (43 l.)? Czekamy na odpowiedzi na te pytania. Udało nam się dowiedzieć, że osoby, które pływały w nocy łodzią, z nagle znalazły się w wodzie. Jedna z nich wydostała się na brzeg, druga - nie. W niedzielę wieczorem, po zmroku (po kilkunastu godzinach oszukiwań) przerwano akcję poszukiwawczą.

Nieudany manewr skrętu

W poniedziałek o świcie akcja zapewne zostanie wznowiona. Policja w Giżycku mówi, że poszukiwania są prowadzone zarówno z wody, jak i z powietrza. - Będą one prowadzone do skutku. Zazwyczaj zawiesza się je po zmroku. Na tę chwilę wciąż obowiązuje informacja, że na łodzi przebywały dwie osoby - powiedziała nam asp. Iwona Chruścińska z komendy powiatowej policji w Giżycku ok. godz 20.00.

Fakt ustalił, że do wypadku doszło około 100 metrów od brzegu. - Prawdopodobnie do wypadku doszło przy wykonywaniu manewru skrętu, wtedy te osoby wypadły z łódki. Osoba, która się dostała na brzeg, miała znikome ślady alkoholu, one się nie kwalifikowały nawet na bycie pod wpływem - dodała.

Gdzie jest Piotr Woźniak Starak?

Na brzeg udało się wydostać 27-letniej mieszkance Łodzi. Policja przez cały dzień poszukiwała 39-letniego mężczyzny z Warszawy. Redakcja Faktu nieoficjalnie ustaliła, że może chodzić właśnie o Piotra Woźniaka- Staraka.

– O godz. 4 rano policjanci dostali zgłoszenie, że na jeziorze Kisajno stoi motorówka z wyłączonym silnikiem. Na łodzi nie było nikogo, natomiast na brzegu jeziora znajdowała się kobieta, która zeznała śledczym, że pływała po jeziorze z 39-letnim mieszkańcem Warszawy. Kobieta jest obecnie przesłuchiwana – powiedział Faktowi mł. asp. Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Poszukiwania za pomocą śmigłowca

Ustaliliśmy, że łódź dostrzegli o świcie rybacy. Zauważyli, że pływa bez załogi. Potem okazało się, że na brzeg wydostała 27-letnia mieszkanka Łodzi. Jak udało nam się dowiedzieć, miała nieznaczną ilość alkoholu we krwi. Zaalarmowano służby, przez cały dzień trwały poszukiwania mężczyzny, który pływał łodzią.

– Na miejscu jest prokurator, wezwano również śmigłowiec – powiedziała nam asp. Iwona Chruścińska z komendy powiatowej policji w Giżycku. Potwierdziła, że mężczyzna ma 39 lat i jest z Warszawy. Nam udało się dowiedzieć, że może chodzić o znanego producenta filmowego, pasierba miliardera i męża słynnej prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak.

Śmigłowiec, który ściągnięto nad jezioro Kisajno należy do komendy wojewódzkiej. Wiemy, że jest wyposażony w aparaturę termowizyjną.

Łódką miały płynąć co najmniej 2 osoby. Nie wiadomo, czy towarzyszył im ktoś jeszcze.

Posiadłość Staraków

Do wydarzenia miało dojść w nocy, niedaleko miejsca, w którym rodzina Staraków ma wielką, liczącą ponad 200 ha, posiadłość. To tu teraz koncentrują się oszukiwania zaginionego. Policja przeczesuje linię brzegową wzdłuż posiadłości. To ponad 2 kilometry.

Luksusowa i pilnie strzeżona posiadłość należy do Jerzego Staraka (69 l.),  czyli do właściciela wielkiej firmy farmaceutycznej. Starak w pierwszej dekadzie XXI wieku kupił 200 hektarów ziemi nad mazurskim jeziorem. Urządził tam gospodarstwo stylizowane na kozacką osadę. To tu miał odbyć się ślub i wesele Piotra Woźniaka-Staraka i Agnieszki (kiedyś Szulim).