1. Śpij w niższej temperaturze

Optymalna temperatura w sypialni to 18°C. Badania pokazują, że niższa temperatura przyspiesza metabolizm, dzięki czemu organizm zaczyna spalać większą ilość kalorii.

2. Pij sok winogronowy

Sok winogronowy pomaga w spalaniu kalorii dzięki zawartości resweratrolu, który przekształca szkodliwy biały tłuszcz w tłuszcz brunatny, który ogrzewa ciało. Wypicie szklanki soku winogronowego przed snem pomoże ci pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

3. Kładź się spać i wstawaj o stałej porze

Nieregularne pory snu sprzyjają przybieraniu na wadze. W normalnej sytuacji, hormon zwany melatoniną daje nam znać kiedy położyć się do snu, pomagając też aktywować komórki brunatnego tłuszczu.

Jeśli chodzisz spać nieregularnie, zaburzasz produkcję melatoniny, co znacząco odbija się na jakości snu. W efekcie, rano odczuwasz potrzebę spożycia większej ilości kalorii niż potrzebujesz w rzeczywistości.

4. Nie używaj gadżetów przed snem

Gadżety typu smartfony czy tablety wytwarzają niebieskie światło, które utrudnia zaśnięcie, i opóźnia wytwarzanie melatoniny. W efekcie, rano budzisz się zmęczona. Aby uniknąć tego efektu, upewnij się, że na 2 godziny przed snem nie korzystasz już z gadżetów elektronicznych. Zamiast tego możesz na przykład poczytać książkę.

5. Zjedz przekąskę bogatą w białko

Nie ma nic złego w przekąskach przed snem, pod warunkiem, że są one zdrowe. Jogurt grecki, niskotłuszczowy serek wiejski, chudy indyk, czy masło orzechowe pomogą ci przyspieszyć metabolizm i dobrze działają na mięśnie.

6. Spróbuj ćwiczeń siłowych

Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na zredukowanie stresu i podbicie metabolizmu przed snem. O ile trening wytrzymałościowy czy aerobik są skuteczne, to trening siłowy najlepiej pomaga w spalaniu tłuszczu. Pływanie czy podnoszenie ciężarków sprawdzi się jako wysiłek przed snem. Unikniesz nadmiernego zmęczenia, stymulując całonocne spalanie kalorii.

7. Pij herbatę ziołową

Niektóre rodzaje herbaty pomogą ci spalać kalorie w nocy. Nie chodzi tu o żadne magiczne herbatki obiecujące niesamowite rezultaty w ciągu jednej nocy. Mówimy o naturalnej ziołowej herbacie, zapewniającej wiele korzyści zdrowotnych oprócz samego spalania kalorii. Cynamon zwalcza stany zapalne i zapobiega wzdęciom, mięta redukuje apetyt, a rumianek poprawia trawienie i zmniejsza stres.

Źródło: brightside.me