1. Zbyt częste używanie lakieru do paznokci

Ciemniejsze lakiery, szczególnie te tańsze, zawierają silne barwniki, które mogą poplamić paznokcie. W rezultacie, po zmyciu lakieru zachowają one brzydki pożółkły kolor.

2. Suszenie twarzy ręcznikiem

Na powierzchni ręcznika zbiera się mnóstwo bakterii i mikrobów, które sprzyjają powstawaniu trądziku. Lepszym rozwiązaniem są jednorazowe chusteczki bawełniane.

3. Używanie brudnych szczotek do makijażu

Na używanych szczotkach osadzają się bakterie, które następnie z powrotem przenosimy na naszą skórę. W najgorszym wypadku może to prowadzić nawet do infekcji.

4. Spożywanie więcej niż jednej łyżeczki soli dziennie

Sól kryje się w wielu produktach spożywczych. Często nieświadomie spożywamy duże ilości tej przyprawy, co skutkuje podwyższonym ciśnieniem krwi i szybciej starzejącą się skórą.

5. Przesadne wyskubywanie brwi

Ładnie wyrównane brwi są ozdobą każdej twarzy, ale uważaj by nie przesadzić z częstotliwością wyskubywania. Włoski będą odrastały coraz cieńsze, a w końcu mogą nawet całkowicie przestać odrastać, prowadząc do rzadkich brwi.

6. Zostawianie maszynki pod prysznicem

Choć może to wydawać się naturalnym zachowaniem, zostawianie maszynki do golenia pod prysznicem, czyli w wilgotnym miejscu, zdecydowanie przyspiesza tępienie ostrza, sprzyjając podrażnieniom skóry i wrastającym włoskom.

7. Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami

Choć dla wielu osób jest to wygodna pozycja, przybieranie jej na dłuższy czas może prowadzić do zaburzenia krążenia krwi w nogach. Jeśli dodamy do tego ciasne spodnie, problem może stać się poważny.

8. Nakładanie dezodorantu tuż po goleniu

Większość dezodorantów posiada silne chemikalia, zdolne do podrażnienia wrażliwej skóry. Golenie sprawia natomiast, że pory skóry otwierają się i staje się ona podatna na przyswojenie produktów, które na nią nakładamy.

9. Wiązanie włosów na noc

Każda kobieta z długimi włosami wie, że rozpuszczone włosy podczas snu potrafią być irytujące. Pamiętajmy jednak, że wiązanie ich na noc skutkuje napięciem skóry i osłabieniem samych włosów, co może prowadzić do ich wypadania.

10. Częste gorące prysznice

Gorący prysznic po ciężkim dniu jest bez wątpienia przyjemnym doznaniem, ale pamiętajmy o umiarze. Zbyt częsty kontakt skóry z wodą o wysokiej temperaturze wysusza zarówno samą skórę jak i włosy.

11. Picie napojów dietetycznych i kawy

Mimo, że wersje dietetyczne nie zawierają cukru, wciąż są one pełne kwasów mogących niszczyć powierzchnię zębów, nie wspominając już o zwiększaniu ryzyka chorób serca, cukrzycy, czy choroby nerek. Natomiast częste picie kawy skutkuje mało estetycznymi pożółkłymi zębami.

12. Rozczesywanie mokrych włosów

Nie zabieraj się do tego od razu po umyciu, gdyż pory skórne są wówczas otwarte i powiększone, co sprawia, że łatwiej uszkodzić strukturę włosa. Zanim zaczniesz je rozczesywać, pozwól im nieco przeschnąć.

Źródło: brightside.me