Basen w Powsinie przeszedł niedawno gruntowny remont. Od czerwca chętni mogą korzystać z nowo wybudowanego placu wodnego i małego basenu rekreacyjnego. Niestety, od niedzieli mieszkańcy Warszawy mogą czuć się zawiedzeni, bo mały basen i plac wodny są nieczynny.

"W związku w wystąpieniem w dniu 28 lipca incydentu kałowego na terenie małego basenu kąpielowego, do odwołania nieczynne są: mały basen rekreacyjny oraz plac wodny" - poinformował na Facebooku Park Kultury w Powsinie.

Jak przekazali przedstawiciele parku, odchody znaleziono w niecce brodzika, a mały basen rekreacyjny i plac wodny zostaną ponownie otwarte dopiero po wymianie wody i przebadaniu jej. 

Szanowni Państwo, W związku w wystąpieniem w dniu 28 lipca incydentu kałowego na terenie małego basenu kąpielowego, do...

Opublikowany przez Park Kultury w Powsinie Niedziela, 28 lipca 2019

Władze Parku czekają na potwierdzenie, że woda spełnia odpowiednie wymogi, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. Dopóki nie będzie pewności, że kąpiele w małym basenie i placu wodnym są bezpieczne, obiekty pozostaną zamknięte.

Park nie zdradza szczegółów, jak doszło do tego incydentu. Zdaniem internautów, do zamknięcia basenu mogło dojść przez "Incydent" jednego z młodszych warszawiaków.- Może warto wprowadzić obowiązek zakładania pieluch do kąpieli małym dzieciom? A nie rodzice uważają ze małe dziecko może sobie pływać z gołą pupa? - piszą internauci - Opiekunowie incydentu powinni koszta ponieść - dodają.

Na razie nie wiadomo, kiedy basen zostanie ponownie otwarty.