Zdjęcie parawanu pojawiło się na facebookowym profilu Gminy Ustronie Morskie. Urząd otrzymał w czwartek zgłoszenie od innych plażowiczów, którzy zauważyli, że jeden z turystów postanowił odgrodzić się na plaży od innych osób. Przyniósł niebieski parawan oraz gałęzie i korony drzew, które wcześniej zerwał prawdopodobnie na terenie chronionego prawem wybrzeża wydmowego. Do całości dołączył tablicę z informacją, że miejsce zostało „zarezerwowane dla rodziny”.

Został upomniany

Jak podaje RMF FM, mężczyzna pojawił się na plaży już o godzinie 6 rano. Po zgłoszeniu sprawy odwiedzili go policjanci, którzy pouczyli turystę oraz ostrzegli, że niszczenie roślinności rosnącej na wydmach grozi mandatem. Teraz funkcjonariusze poszukują osób, które widziały, jak mężczyzna niszczył roślinność.

Gmina Ustronie Morskie przypomniała, że wydmy są chronione prawnie na całym wybrzeżu polskim. „Realnym zagrożeniem dla roślinności wybrzeża wydmowego jest nie tylko abrazja ale i przekształcanie związane z działalnością człowieka. Efekty takich działań doprowadzają m. in. do zmiany składu gatunkowego specyficznej roślinności wydmowej oraz zaburzają naturalną dynamikę wydm” – dodano.

W dniu wczorajszym tj. 25.07. w godzinach porannych, Urząd Gminy otrzymały zgłoszenie od zaniepokojonych plażowiczów...

Opublikowany przez Gmina Ustronie Morskie Piątek, 26 lipca 2019