Służby otrzymały informację o najprawdopodobniej zaginionym dziecku strażacy w środę około godziny 6 rano. Strażacy i policjanci próbują ustalić, do kogo należy koszulka i buty. Ubrania znaleźli wędkarze nad brzegiem jeziora Toczyłowo.

Obecnie trwa akcja na dzikiej plaży z udziałem policjantów. Obecni są również płetwonurkowie i strażacy wyposażeni w sonary. "Sprawdzamy jezioro w okolicach plaży i same kąpielisko. Obecnie prowadzone intensywne działania nie przyniosły rezultatu" - czytamy w komunikacie na Facebooku.

Strażacy udostępnili również zdjęcia pozostawionej zielonej koszuli na ramiączka oraz butów. Służby proszą o kontakt z policją w przypadku rozpoznania odzieży lub posiadania istotnej informacji ws. dziecka.

UWAGA !!! Poszukiwania dziecka nad jeziorem Toczyłowo w Boguszach na tzw ”dzikiej plaży”. Informację o...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach Wtorek, 23 lipca 2019

Prezes OSP w Prostkach, Ryszard Zamojski w rozmowie z Wirtualną Polską zaznaczył, że służby na razie nie otrzymali potwierdzenia od rodzica lub opiekuna, że w okolicy zaginęło dziecko.

- Na razie nie mamy potwierdzenia, że jakakolwiek osób zaginęła. Tylko ubranka leżały na brzegu jeziora. Jesteśmy w trakcie ustalenia, co mogło się wydarzyć - powiedział Zamojski.