Jest to spotkanie, które bardziej niż wizyty u innych lekarzy wkracza w naszą intymność. Dla wielu kobiet wizyta ginekologiczna jest źródłem stresu i dyskomfortu. A to przyczynia się do zachowań, które denerwują ginekologów.

1. Odwoływanie wizyty z powodu miesiączki.

via GIPHY


To nie jest powód do odwołania wizyty, chyba, że dla badania było istotne, żeby wypadło na przykład w połowie cyklu, a okres się przesunął. Nawet wtedy jednak warto iść na wizytę i omówić problem. W każdym innym przypadku można przeprowadzić badanie normalnie. Lekarze są przyzwyczajeni do widoku krwi. To tylko dla pacjentek może wydawać się niekomfortowe.

2. Stałe proszenie pacjentki o przybliżenie się

via GIPHY

Badanie trudno przeprowadzić na odległość i choć lekarze rozumieją, że to nieco krępujące, chcą tylko sprawnie i profesjonalnie wykonać swoją pracę.

3. Przyprowadzanie partnera na wizytę.

via GIPHY

Tak, wiele pacjentek ma takie pomysły. W efekcie wszyscy czują się niekomfortowo.

4. Przychodzenie z gotową diagnozą, która postawił wujek Google.

via GIPHY


Jeśli korzystasz z internetu już jakiś czas, to powinnaś wiedzieć, że bez względu na to, co Ci dolega, Google wystarczy 10 minut, by przekonać Cię, że masz raka.

5. Nie informowanie lekarza o swoim stanie zdrowia

via GIPHY


Niestety musisz pomóc lekarzowi, on nie jest w stanie przewidzieć wszystkich chorób na jakie cierpisz, a które mogą mieć jakiś związek z funkcjonowaniem narządów rodnych czy wpływ na stosowane leczenie. Musisz być świadoma, myśleć i informować, wspomóc lekarza. Nikt nie zna twojego ciała lepiej niż ty sama.

6. Wybieranie lekarza niezgodnie z preferencjami

via GIPHY


Lekarze rozumieją, że niektóre pacjentki będą czuły się lepiej u kobiety ginekologa inne u mężczyzny. Wybierz zgodnie z preferencją, to zmniejszy twój stres i ułatwi badanie.

7. Brak dbałości o higienę

via GIPHY


Mogłoby się wydawać, że to sprawa dość oczywista. Ginekolodzy jednak nie bez powodu przypominają: weź prysznic przed wizytą i nie zapomnij zmienić bielizny.

8. Unikanie badań

via GIPHY


Kiedy już udasz się na wizytę, zrób zalecone badania i pojaw się na kolejnej wyznaczonej wizycie. Wiele pacjentek porzuca leczenie, zaniedbuje badania. Przychodzą czasem po wielu latach w stanach, którym można było zapobiec.

9. Prośby o dyskrecję

via GIPHY


Tajemnica lekarska jest podstawowym prawem pacjenta i nie ma powodu przypominać czy prosić o nie informowanie nikogo o naszym stanie zdrowia. Tajemnica zostanie dochowana dopóki ty nie będziesz chciała lub mogła tego zmienić.

Źródło miniaturka:youtube/ As/Is