Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami i gradobiciem dla dziewięciu województw. Na gwałtowne zjawiska pogodowe będą narażeni mieszkańcy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Na tych obszarach między godziną 11 a 22 prognozuje się wystąpienie "warunków sprzyjających do powstania niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Oprócz burz i gradu, mogą wystąpić opady deszczy, a wiatr osiągnie w porywach od 60 do 65 km/h.

Weekend w całym kraju będzie pochmurny z większymi przejaśnieniami. Temperatura wyniesie od 20°C do 24°C w dzień, a na wybrzeżu i obszarach podgórskich od 18°C do 19°C. W nocy na Podhalu, Suwałkach i Podlasiu znacznie zimniej - od 7°C do 9°C. W niedzielę chmur będzie znacznie więcej, wystąpią również przelotne opady deszczu. Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie.