Do zdarzenia doszło 4 maja 2019 roku około godziny 20.30 w Bieruniu na ulicy Oświęcimskiej w rejonie osiedla Homera, na przystanku autobusowym w kierunku Tychów, na granicy z tym miastem. 

Postępowanie, które prowadzą policjanci, dotyczy zatrzymania trzynastolatki przez kierującego samochodem seat leon. Mężczyzna miał zaciągnąć ją siłą do samochodu. 

Dziewczynce udało się uciec. - Została przesłuchana przez sąd rodzinny, a na podstawie jej opisu został sporządzony portret pamięciowy sprawcy oraz ustalony jego rysopis - mówi Barbara Kołodziejczyk, rzeczniczka policji w Tychach. 

Rysopis 

Z wyglądu poszukiwany mężczyzna ma 28-33 lat, około 185 centymetrów wzrostu. Jest szczupły. Ma owalną twarz, brwi szerokie, brunatne i krzaczaste, oczy duże i prawdopodobnie piwne, nos i usta przeciętne.

Dziewczynka zapamiętała charakterystyczne cechy: piegi na czole i policzkach oraz znamię barwnikowe koloru ciemnobrązowego w okolicy prawej dolnej powieki oczu. 

Ubrany był na szaro, w bluzę z kapturem i spodnie dresowe. Poruszał się samochodem seat leon koloru ciemnego z przyciemnionymi z tyłu szybami. 

Oddalił się w kierunku Bierunia. 

Apel policji 

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje o tym zdarzeniu i które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny z portretu pamięciowego.

Informatorzy mogą kontaktować się osobiście, listownie lub telefonicznie z policją w Tychach (aleja  Bielska 46, e:mail: [email protected], tel: 32 325 62 80, 997. 

Policjanci zabezpieczają także nagrania z okolicznych monitoringów.