Od ponad 5 lat Basia Kurdej-Szatan choruje na boreliozę. Aktorka nabawiła się jej od nimfy kleszcza, która przez dłuższy czas tkwiła w jej ciele zupełnie niezauważona. Gwiazda nie wiedziała, ze ciemny punkcik na jej skórze to tak naprawdę forma przejściowa kleszcza, która również jest zdolna do przenoszenia groźnych chorób.

Miałam małą kropkę i nie wiedziałam jeszcze wtedy, że kleszcz może mieć postać nimfy, która też się wbija w skórę. Lekarz powinien wiedzieć, jakie są objawy boreliozy i zlecić mi jakieś badania. Mi nie zlecił nic - mówiła w wywiadzie aktorka.

Przed długi czas aktorka nie wiedziała, co jest powodem ciągle pogarszającego się stau zdrowia. Gdy w końcu udało jej się wpaść na właściwy trop, jakim było zakażenie boreliozą, aktorka natychmiast podjęła leczenie antybiotykami. Zmodyfikowała również codzienną dietę, ograniczając cukier, mąkę oraz nabiał krowi. Choroby niestety nie udało się wyleczyć, ale dzięki konsekwentnemu postępowaniu, Basia zdołała znacznie podreperować swój stan. W zeszłym roku, zapytana w wywiadzie dla "Vivy" o boreliozę, odparła:

W ogóle o niej nie myślę i nawet nie odczuwam specjalnie. Robiłam jakiś czas temu badanie kontrolne, bo w różnych laboratoriach podają inaczej wyniki i wyszło, że ona nadal, niestety, jest. Po prostu dobrze się czuję, więc pewnie jest uśpiona. Na razie jest OK. Miałam tyle pracy, były święta, kompletnie o tym zapomniałam. Ale muszę zrobić szczegółowe badania.

Niestety po okresie względnego spokoju borelioza ponownie dała się we znaki. Kilka dni temu Basia Kurdej-Szatan odebrała wyniki badań kontrolnych, które wykazały, że podstępna choroba znowu próbuje podkopać jej zdrowie.

Niestety test wykazał, że nadal wszystko jest aktywne. Wróciłam do leczenia. Znów zaczęłam stosować naturalne metody. Jest to leczenie polegające na diecie oczyszczającej organizm, pozbywanie się grzybów i pasożytów - zdradziła.

Miejmy nadzieję, że aktorce uda się wkrótce wyjść na prostą, zwłaszcza, że czeka ją okres nowych wyznań zawodowych. Przypomnijmy, że Basia Kurdej-Szatan pożegnała się z karierą w TVP i już wkrótce pojawi się w konkurencyjnej stacji.