Nicola Williams (31 l.) i trójka jej dzieci od blisko roku są bezdomni. Rodzina ciągle jest przenoszona z miejsca na miejsce, bo urzędnicy nie mogą znaleźć dla nich mieszkania socjalnego. Obecnie matka i dzieci zajmują niewielki dwupokojowy lokal tymczasowy, z którego lada moment mogą zostać przeniesieni.

Nicola trafiła na bruk po tym, jak kobieta nie była w stanie dłużej płacić już rachunków. Choć pracuje jako nauczycielka i prowadzi firmę organizującą przyjęcia, nie stać jej na utrzymanie własnego mieszkania. 

- Mój syn Louis w ciągu swojego dziewięcioletniego życia zmieniał miejsce zamieszkania aż 14 razy. Obecnie mieszkamy w lokalu wielkości przeciętnego salonu, nie mamy nawet miejsca, by postawić choinkę - opowiada Nicola.

Jak każde dziecko, z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Louis napisał list do Świętego Mikołaja. Jego treść sprawiła, że Nicoli pękło serce. Jak się okazało, chłopiec ma w tym roku tylko jedno marzenie.

- Drogi Mikołaju, w tym roku na święta proszę tylko o dom, taki na zawsze. Nie chcę żadnych nowych zabawek. Chcę tylko mieć miejsce na ułożenie moich starych zabawek. Chciałbym mieć swój pokój, w którym będzie biurko do układania modeli z lego. Wszyscy są smutni mieszkając tu, a ja chcę, byśmy znów byli szczęśliwi - napisał dziewięciolatek.

- Czytanie tego listu było czymś strasznym. Nie powinno tak być, że mały chłopiec prosi św. Mikołaja tylko o dom dla siebie. Czuję, jakbym go zawiodła.  - mówi Nicola.