We wtorek Sąd w Świdnicy umieścił w areszcie Jakuba A. 22-latek jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Podczas wyprowadzania mężczyzny ze świdnickiego sądu, z pobliskiego aresztu słychać było wulgarne krzyki osadzonych i groźby wobec mężczyzny. Do sieci trafiło szokujące nagranie z "przywitania" Jakuba A.

- Oskarżony jest w indywidualnej celi. Nie przebywa w jednym pomieszczeniu ze współwięźniami. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Jutro Dyrektor Generalny Służby Więziennej wyda specjalne oświadczenie w tej sprawie. - mówi Fakt24 kpt. Mariusz Jastrzębski, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu.

O sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin (woj. dolnośląskie) mówi cała Polska. W niedzielę zatrzymano we Wrocławiu Jakuba A., 22-letniego studenta psychologii, który - w trakcie nocnych przesłuchań - przyznał się do morderstwa dziewczynki. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem (z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok) oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

We wtorek, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy złożyła wniosek o areszt dla podejrzanego Jakuba A. Sąd przychylił się do jej wniosku i aresztował na trzy miesiące 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku.

Mężczyznę doprowadzono do aresztu tunelem, który łączy sąd z zakładem penitencjarnym. W czasie wyprowadzania mężczyzny padało wiele niecenzuralnych haseł. "Je*** k****", "je*** szmaciarza", "będziesz zdychał" - takie okrzyki rozległy się z okien aresztu śledczego w Świdnicy. Do sieci trafiło nagranie z doprowadzenia 22-latka do aresztu. 

Zabójstwo w Mrowinach

Do szokującej zbrodni doszło 13 czerwca niedaleko Mrowin - dolnośląskiej miejscowości, w której mieszkała 10-letnia Kristina. Dziewczynka, po skończeniu lekcji w szkole, miała udać się do Żarowa na lekcje śpiewu. Gdy dziewczynka tam nie dotarła, rozpoczęto jej poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia, w pobliskim lesie niedaleko Ibramowic, odnaleziono zwłoki 10-letniej Kristiny. Na ciele dziewczynki z Mrowin były liczne rany kłute. Jej ciało było w połowie obnażone. Jakub A. chciał w ten sposób zmylić trop śledczych. Upozorował pedofilski gwałt.

Jak policja wpadła na trop zabójcy?

Przełom w sprawie nastąpił prawdopodobnie w ostatnią sobotę, kiedy na policję zgłosił się świadek, który zeznał, że Jakub A. od miesiąca miał planować zbrodnię na Kristinie. Mężczyzna uważał, że dziewczynka przekonuje matkę, by nie wiązała się z dużo młodszym od niej partnerem.

Wkrótce potem zatrzymano 22-letniego Jakuba A. Potwierdziły się informacje, że Jakub A. był zakochany w 40-letniej matce Kristiny, co nie podobało się dziewczynce.

Jakub A. przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

(źródło: swidnica24.pl)