22-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska zatrzymany - informuje źródło Polskiej Agencji Prasowej zbliżone do śledztwa. Jak udało nam się dowiedzieć zatrzymany mężczyzna pochodzi z Wrocławia, tam też został zatrzymany. Podejrzany o morderstwo był związany z rodziną Kristiny i znał dziewczynkę. 22-latek od samego początku był podejrzewany o zabójstwo dziewczynki. Mężczyzna pochodzi spoza powiatu świdnickiego – podano w niedzielę wieczorem na konferencji prasowej.

– Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany – powiedział w niedzielę Zbigniew Ziobro. – Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko – dodał minister sprawiedliwości.

13 czerwca media obiegła wiadomość, że w lesie pod Pożarzyskiem znaleziono zwłoki zaginionej Kristiny z Mrowin. 10-latka zaginęła kilka godzin wcześniej. Po raz ostatni widziano ją około godziny 13, gdy przechodziła obok miejscowego boiska. Kristina miała po lekcjach zajęcia ze śpiewu w pobliskim Żarowie. Kiedy nie zjawiła się na zajęciach, nauczycielka zadzwoniła do jej matki. Pani Agnieszka natychmiast rozpoczęła poszukiwania córki, w które zaangażowała się szkoła. Później zawiadomiono także policję. Wieczorem w oddalonym o sześć kilometrów lesie znaleziono zwłoki Kristiny.

Morderstwo miało podłoże seksualne

Na ciało natrafili spacerowicze. Dziecko było częściowo roznegliżowane, co sugerowało motyw seksualny napaści. Autopsja wykazała, że morderca zadał Kristinie w klatkę piersiową i szyję liczne ciosy ostrym narzędziem. Wykorzystał ją także seksualnie. 

Po odnalezieniu ciała 10-latki policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Wystosowano apele do osób, które w dniu zaginięcia Kristiny, poruszały się po okolicy samochodami z wideorejestratorami jazdy. Proszono, by każdy kto widział coś niepokojącego lub zastanawiającego, poinformował o swoich obserwacjach policję. 

Kim jest podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin?

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele dni zastanawiano się, kim jest bestia, która pozbawiła życia Kristinę. Rodzice w całym kraju zaczęli drżeć ze strachu o swoje dzieci, potwór mógł bowiem urządzić kolejne polowanie i skrzywdzić następne dziecko. Podejrzany został namierzony przez policję i zatrzymany. Niebawem dojdzie prawdopodobnie do jego przesłuchania.