Wszyscy, którzy cierpią na bóle zatok lub wszelkie alergie, powinni koniecznie zabawić się w ogrodników. Plekantrus (inaczej zwany komarzycą) jest rośliną łatwą w utrzymaniu, niewymagającą specjalnych zabiegów. Ma za to niezwykłe właściwości zdrowotne. Ta roślina łączy w sobie walory mięty, eukaliptusa i melisy!

Rośliny z tego gatunku korzystnie wpływają na nasze drogi oddechowe, udrażniają zatkany nos, zatoki oraz łagodzą kaszel, pomagając zwalczyć objawy przeziębienia. Wystarczy rozetrzeć liść między palcami, a specyficzny, przypominający miętę zapach zrobi co trzeba ????

Plekantrus łagodzi także objawy alergii – alergicy powinni więc hodować tę roślinę w swojej sypialni. Warto wspomnieć, że herbatka z liści tej rośliny nie tylko świetnie sprawdza się w leczeniu przeziębienia, ale także obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie i reguluje poziom cholesterolu. Okłady z plekantrusa łagodzą bóle reumatyczne a rany posmarowane wywarem goją się znacznie szybciej.

Można go także dodawać do sałatek oraz dań mięsnych.

A na koniec jeszcze jedna zaleta: zapach plekantrusa odstrasza komary!

Ta roślina, to same plusy. Jeśli znasz kogoś, kto jeszcze nie wie o jej wspaniałych właściwościach, udostępnij ten artykuł!