O kolejnym hojnym geście urzędników dla rodziny sześcioraczków z Tylmanowej poinformowała "Gazeta Krakowska". Zarząd Województwa Małopolskiego zaakceptował już projekt uchwały w sprawie przekazania dzieciom 100 tys. zł.

Decyzja ma zostać potwierdzona przez sejmik 17 czerwca. Jak dowiedział się Fakt24, głosowanie w tej sprawie to raczej formalność. To już kolejna forma pomocy ze strony urzędników dla rodziny Szymona i Klaudii Marzec z Tylmanowej. Wcześniej przedstawiciele władz Krakowa wynajęli rodzicom mieszkanie niedaleko Szpitala Uniwersyteckiego, żeby mogli spokojnie doglądać swoich dzieci, które jeszcze przez pewien czas pozostaną w szpitalu.

Premier Mateusz Morawiecki wręczył też rodzicom kluczyki do samochodu, który pomieści aż dziewięć osób. Pomoc deklarowali także przedstawiciele prywatnych przedsiębiorstw. Nie wszyscy wywiązali się ze swoich obietnic.

Pierwsze w Polsce sześcioraczki

Szóstka dzieci przyszła na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży. Sześcioraczki, czyli cztery dziewczynki i dwóch chłopców mają także starszego, 2,5-letniego braciszka. Po urodzeniu dzieci trafiły do inkubatorów.