W czwartkowy poranek, gdy jej mąż był w pracy, Anna sięgnęła po nóż i kolejno zadawała ciosy.

– Obaj chłopcy mieli po jednej ranie klatki piersiowej. Matka dwie rany klatki i poważniejszą jamy brzusznej. Starszy chłopiec mimo długiej reanimacji zmarł – mówi prok. Marek Kasprzak z Konina.

Po tym co zrobiła, na chwilę jakby oprzytomniała. Zadzwoniła do siostry i powiedziała, co się stało. Przerażona siostra ruszyła na ratunek. Niestety, Miłosza nie udało się uratować.

Sąsiedzi od razu zaczęli mówić o depresji poporodowej, bo nie mogli uwierzyć, że tak przykładna matka mogła skrzywdzić chłopców. Z listu zostawionego przez Annę M. wynika, że nie radziła sobie z problemami. Obciążeniem były dla niej zarówno jej własne kłopoty zdrowotne, jak i choroby dzieci. Z młodszym synkiem sporo ostatnio jeździła po szpitalach i specjalistach.

Prawdopodobnie to z tego powodu rodzina nawet odwołała jego chrzcin. W dodatku niedawno zmarła jej matka, z czym Anna M. nie mogła się pogodzić. I mimo że za dzieci oddałaby życie, sama postanowiła im je zabrać.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli czujesz, że jesteś bliski zrobienia sobie krzywdy lub skrzywdzenia innych, oznacza to, że tak naprawdę potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12:00-02:00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 22 22 i na stronie liniawsparcia.pl. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.