Czy kiedykolwiek po powrocie do domu zauważyliście, że wszystkie elektroniczne zegary mrugają i wskazują niepoprawną godzinę?

W takiej sytuacji można się domyślić, że miała miejsce przerwa w dostawie prądu, ale nie wiadomo kiedy się wydarzyła i jak długo trwała. Nie jesteśmy więc w stanie określić, czy jedzenie, które znajduje się w zamrażarce nadal jest zdatne do spożycia.

Zepsute jedzenie

Większość z nas trzyma w zamrażarce jakieś zapasy żywności. Głównie mięso i lody. Jeśli te produkty zostaną zupełnie rozmrożone, a po jakimś czasie ponownie ulegną zamrożeniu, to mogą wyglądać zupełnie normalnie, ale wewnątrz nich już się rozwijają bakterie i różne chorobotwórcze substancje, np. salmonella w lodach.

Sheila Pulanco Russell ze Stanów Zjednoczonych znalazła na to świetne rozwiązanie i podzieliła się nim na Facebooku.

Ten prosty trik opiera się na zastosowaniu trzech ogólnodostępnych rzeczy: kubka, wody i… monety.

„Wstaw do zamrażarki kubek z wodą i poczekaj aż woda zamarznie. Wtedy na wierzch połóż monetę i tak zostaw w zamrażarce. Dzięki temu, kiedy wrócisz będziesz wiedzieć, czy lodówka całkowicie się rozmroziła, i czy trwało to długo. Jeśli moneta opadła zupełnie na dno, to oznacza, że woda w kubku (oraz całe jedzenie) zostało zupełnie rozmrożone i powinieneś je wyrzucić. Ale jeśli moneta opadła tylko do połowy kubka, to prawdopodobnie jedzenie nadal nadaje się do spożycia, powinno jednak być przygotowane jak najszybciej.”

Prosty i skuteczny trik, który może nas uchronić przed niebezpiecznym zatruciem. Koniecznie podziel się nim ze znajomymi!

Źródło: facebook.com