Ta metoda wymaga płukania jamy ustnej olejem kilka minut dziennie. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale przynosi wiele korzyści:

  • Zdrowe zęby i dziąsła
  • Poprawę zdrowia dróg oddechowych
  • Zdrowe zatoki
  • Rozluźnienie mięśni karku i szczęki
  • Polepszenie stanu stawów
  • Wsparcie naturalnych mechanizmów oczyszczania organizmu z toksyn

Ta starożytna technika jest znana przede wszystkim ze względu na swoje właściwości wybielające zęby i odświeżające oddech.

Lipofilne olejki użyte podczas tego procesu, przyciągają toksyczne tłuszcze z organizmu. W ten sposób usuwają je z każdego miejsca, w które zostaną zaaplikowane. Najlepsze efekty osiągniemy używając nieprzetworzonego oleju z sezamu, oleju kokosowego lub z kurkumy.

Regularne stosowanie tej metody pozwoli Ci poprawić stan Twojej jamy ustnej oraz oczyścić ciało z niebezpiecznych toksyn. Tą metodą oczyścisz dziąsła i zęby, a także je wybielisz. Dodatkowo pozbędziesz się płytki nazębnej, osadu i niebezpiecznych bakterii.

Jak wykonać oil pulling?

To bardzo proste: wszystko co musisz zrobić, to wziąć kilka łyżeczek oleju do ust i płukać je przez około 20 minut. Następnie wypluj wszystko i przepłucz usta wodą. Dla najlepszych efektów, należy robić to codziennie rano lub zaraz przed pójściem spać.

Instrukcja

Weź 1 – 2 łyżeczki wybranego oleju do ust i płucz je przez 15-20 minut. Podczas płukania, olej powinien stać się gęstszy, a po wypluciu kolor powinien być mleczny lub kremowy. Gdy już to zrobisz, przepłucz usta letnią wodą i normalnie umyj zęby.

Z początku może Ci to sprawiać pewną trudność, ale po kilku minutach się do tego przyzwyczaisz. Powtarzaj ten proces regularnie, a Twoje zęby już po tygodniu będą białe jak nigdy wcześniej.

Źródło:valentinbosioc.com