Chcesz się przekonać, z kim tak naprawdę sypiasz i kto dominuje w Twoim związku? Oto 10 najczęstszych pozycji podczas snu, oraz ich znaczenie:

1. Na krawędzi

Para śpi po przeciwnych stronach łóżka. Jeśli do takiego stanu rzeczy dochodzi tylko sporadycznie, może to oznaczać, że „rozpychający się” partner chce po prostu dobrze się wyspać. Jeśli jednak taka pozycja jest pozycją stałą, można przypuszczać, że w związku dzieje się źle. Czas na rozmowę od serca!

2. Na kraba

Ta pozycja może nabierać różnych form, ale wspólnym mianownikiem zawsze jest to, że partnerzy nie mają praktycznie kontaktu cielesnego. Ludzie, który tak układają się w łóżku, potrzebują przestrzeni, a nawet wolności. Ich partnerzy natomiast woleliby się poprzytulać. Jak to mówią, przeciwieństwa się przyciągają.

3. Pod dachem

Para leży na plecach, ale ona wygodnie układa głowę na torsie lub ramieniu ukochanego. Najczęściej ta pozycja przyjmowana jest przed zaśnięciem. Stanowi wyraźny wyraz męskiej dominacji oraz kobiecego oddania partnerowi.

4. Rozmowy poduszek

Obie strony układają głowy na swoich poduszkach, kierują się twarzą do twarzy, choć nie ma między nimi bezpośredniego kontaktu cielesnego. Ta pozycja jest typowa dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją miłosną przygodę, dla początku związku. Przybierając tę pozycję, pary mogą patrzeć sobie w oczy i rozmawiać bez końca. Bardzo romantyczne!

5. Hollywood

Tak sypiają gwiazdy kina! On leży na plecach, z ręką za głową, a ona, niczym kocica, wspina się po jego klatce piersiowej i wtula się w niego. Głowę trzyma centralnie na jego torsie, ich nogi oplatają się wzajemnie. Ta pozycja zastosowanie odnajduje chyba tylko podczas podróży poślubnej. Tak naprawdę żadnej ze stron – a na pewno jemu – nie jest wygodnie.