Po co ludzie posypują materac sodą oczyszczoną? To skuteczny sposób na dokładne oczyszczenie go. I nie mówimy tutaj o plamach, a o czymś o wiele gorszym. Chodzi o bytujące w naszym łóżku drobnoustroje. Soda oczyszczona skutecznie pomoże pozbyć się bakterii, wirusów i wszystkich innych żyjątek, z którymi raczej nie chcemy dzielić materaca.

Za pomocą sody możemy pozbyć się ich szybko i skutecznie, a przy tym nie zniszczyć materaca. Wystarczy zdjęć całą pościel z łóżka i wysypać na nie sodę oczyszczoną, dokładnie rozprowadzić i zostawić na kilka godzin. Po tym czasie wystarczy dokładnie odkurzyć materac i gotowe!

To szybszy sposób niż pranie i bardziej ekologiczny niż pralnie chemiczne. Wszystko, czego potrzebujesz to opakowanie sody, które kosztuje grosze. Rozsypujesz i idziesz poczytać książkę albo się przespacerować. Wracasz po kilku godzinach, odkurzasz i już. Twoje łóżko jest czyste i bezpieczne.

A czy wiesz, jak często powinniśmy zmieniać pościel? Większość ludzi robi to za rzadko. Mikrobiolodzy twierdzą, że dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa należy robić to znacznie częściej, niż nam się wydaje.