Spośród nich najbardziej zawstydzającą rolę z całą pewnością pełni puszczanie bąków. O bąkach wiemy dziś znacznie więcej ponad to, że zabawnie brzmią, mają przykry zapach i pochodzą z brzucha.

Poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat puszczania bąków, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś ????

#1. Mężczyźni puszczają bąki częściej od kobiet.

#2. Własne bąki prawie nigdy nie pachną tak strasznie jak cudze.

#3. Pierwotne znaczenie słowa „fart” (ang. pierdzieć) wywodzi się od słowa „fort”, co dosłownie oznacza wiatr z odbytu. Słowo to zostało użyte po raz pierwszy w 1962 roku.

#4. Przeciętna osoba puszcza bąki około 14 razy na dobę.

#5. Wspomniana powyżej ilość 14 bąków wystarczy do napełnienia balonu.

#6. Produkty spożywcze, które powodują najwięcej wiatrów, to kalafior, brokuły, jaja, czerwone mięso, czosnek, produkty mleczarskie oraz żywność bogata w drożdże.

#7. Puszczanie wiatrów nie powinno być niczym wstydliwym. Świadczy to o tym, że nasz organizm i układ trawienny funkcjonują poprawnie. Jeśli nie puszczasz bąków, powinieneś udać się do lekarza.

#8. W składzie bąków znajduje się siarkowodór, który zmniejsza możliwość występowania uszkodzeń w mitochondriach. Wąchanie bąków jest więc zdrowe! Następnym razem, kiedy poczujesz, że ktoś obok ciebie puścił bąka, podziękuj mu ????

#9. Kobiece wiatry przeważnie pachną gorzej ze względu na większą zawartość siarkowodoru. Wąchanie ich jest również zdrowsze.

#10. Przeciętna prędkość wypuszczanego bąka to ponad 3m/s.

#11. Im ciaśniejsze zwieracze, tym bąki będą głośniejsze.

#12. Guma do żucia i gazowane napoje sprawiają, że puszczasz więcej baków.

#13. Większość bąków puszczamy nocą podczas snu.

#14. W świecie zwierząt najwięcej bąków puszczają termity. Zaraz za nimi znajdują się: wielbłądy, zebry, owce, słonie oraz psy (w szczególności golden retrievers i labradory).

#15. Niemal niemożliwe jest puszczenie bąka w wodzie, na głębokości większej niż 10 metrów pod powierzchnią.

Źródło: herbalhouse365.com