Podobnie jak wiele innych psów, Bailey uwielbiał biegać po łące i gonić owady. Pewnego dnia jego właściciel zauważył, że pies stracił apetyt, przestał jeść i cały czas sprawiał wrażenie bardzo zmęczonego.

Właściciel Baileya natychmiast zabrał go do lekarza weterynarii, Lindsey Mitchell, która jak się okazało, tego samego dnia miała już podobny przypadek. Gdy jednak zajrzała do pyska zwierzaka, była w totalnym szoku. Tak dużej ilości tych owadów wcześniej nie widziała. Znalazła na jego podniebieniu ponad 30 biedronek. To był przerażający widok!

Nie były to oczywiście zwykłe biedronki. Ten szkodliwy chrząszcz do złudzenia przypomina biedronkę i nazywany jest harlekinem lub biedronką azjatycką.

Owady te powodują straszny ból i jeśli nie zostaną usunięte na czas, mogą doprowadzić do śmierci zwierzaka.

„Jeśli twój pies się ślini lub ma pianę w ustach, sprawdź, czy aby czasem nie ma biedronek w pysku. Powodują one rany i wrzody na języku i podniebieniu, a ich ugryzienie jest bardzo bolesne. Zamieściłam zdjęcie nie po to aby wystraszyć ludzi, lecz po to, aby właściciele szybko podjęli odpowiednie działania, gdy jeden z ich zwierzaków nadmiernie się ślini lub ma widoczną pianę w pysku” – powiedziała Lindsay The Daily Mail.

Owady nie są trudne do usunięcia. Wystarczy założyć plastikowe rękawiczki i wyciągać je jeden po drugim. Trzeba jednak robić to delikatnie i nie ściskać ich za bardzo, gdyż mogą wydzielać z siebie paskudną ciecz.

„Nie są jak kleszcze, więc się nie martwcie, że głowa lub inna ich część zostanie na podniebieniu.” – mówi Lindsay.

Udostępnij te informacje znajomym właścicielom psów, aby wiedzieli, co robić w takim przypadku.

Źródło:youtube.com