W "M jak miłość" Artur nie daje spokoju Izie, mimo iż od pewnego czasu przebywa w zakładzie zamkniętym. Gdy zajmująca się nim lekarka (Ewelina Gnysińska) cofnęła zgodę na opuszczenie przez niego murów szpitala, a Lewińska w końcu mogła odetchnąć z ulgą. Nie na długo.

Niedługo później w "M jak miłość" znowu się zaniepokoi, gdy skontaktuje się z nią wuj Skalskiego (Roch Siemianowski). Okaże się, że Skalski senior poprosi ją, by odwiedziła Artura w szpitalu. Iza w końcu się zgodzi.

Na miejscu w "M jak miłość" zauważy, że Józef jest w poważnym stanie i przebywa na OIOM-ie. Żona umierającego mężczyzny powie Izie, że chciał on przeprosić ją za wszystko. Ciotka Artura postanowi jednak ostrzec Izę przed jej byłym mężem.

- Artur naprawdę cię kocha, ale jeśli znów go odrzucisz, to cię zabije. Uważaj, moje dziecko, bo on nigdy nie odpuści - usłyszy Iza w majowym odcinku "M jak miłość".

Niedługo później Józef umrze w "M jak miłość", a Artur postanowi to wykorzystać i znów poprosi o przepustkę. Tym razem ją dostanie!

Iza w "M jak miłość" będzie musiała się przed nim schować. Inaczej może spotkanie z Arturem przypłacić nawet własnym życiem!