W „M jak miłość" Dariusz zasugeruje Basi, że „Antek" z nim mieszka, ale w chwilowo go nie ma. Poprosi, by dziewczynka poczekała na swojego internetowego przyjaciela. Tymczasem Rogowscy w końcu zorientują się, że ich córka zaginęła. Od razu zgłoszą to na policji.

Staszek (Sławomir Holland) w „M jak miłość" wezwie do Grabiny posiłki i rozpocznie poszukiwania. Przez kolejne godziny funkcjonariusze nie wpadną jednak na żaden trop.

Z kolei Dariusz w „M jak miłość" sam włączy się do poszukiwania Basi jako ochotnik! Tak, by nie wzbudzać swoim zachowaniem podejrzeń i by kontrolować postępy w śledztwie. – Proszę nie płakać, na pewno ją znajdziemy – powie zaniepokojonym Rogowskim.

Natomiast Barbara (Teresa Lipowska) w „M jak miłość" odwiedzi lokalny kościół. – Panie Boże, nie pozwól, żeby temu dziecku stała się jakaś krzywda... Proszę, błagam cię!

Aż w końcu wydarzy się cud – pomodli się.

Tymczasem Rafał (Jakub Kucner) w „M jak miłość" skontaktuje się jego ciotka. Przekaże chłopakowi informację, która całkowicie odmieni bieg śledztwa. Seniorka wyzna Stadnickiemu, że jego matka zabiła się, gdy odkryła, że jej mąż jest pedofilem!

Dariusz w „M jak miłość" stanie się podejrzanym numer jeden. Mężczyzna zapadnie się jak kamień w wodę. Mordercę będzie jednak ścigać cała okolica… Na trop bandyty wpadnie Artur! Gdy stanie z nim oko w oko nie wycofa się nawet, gdy Stadnicki wyciągnie broń. – Nie zrobiłem niczego złego, przysięgam! Ja... chcę tylko spokojnie stąd wyjechać! Z drogi! I dawaj kluczyki – powie.

Lekarz rzuci się na pedofila w „M jak miłość" i odbierze mu pistolet. Po chwili sam przystawi Dariuszowi lufę do głowy. Nim padnie strzał, do Artura podbiegnie jednak przerażona Maria (Małgorzata Pieńkowska). – Nie! On nie jest tego wart!… Jeśli mnie kochasz... nie rób tego! – wykrzyczy do męża.

Czy Rogowski w „M jak miłość" pociągnie jednak za spust?