Rodzice 11-letniej Denise od zawsze dokładnie studiowali etykiety produktów, których używała ich córka. Od najmłodszych lat uczyli tego także Denise. Dziewczynka cierpiała bowiem na silną alergię na produkty zawierające w swoim składzie białko. Nie spodziewali się, że profilaktyczna wizyta u stomatologa okaże się dla ich córki tragiczna w skutkach.

Lekarz Denise przepisał jej nową pastę do zębów, która miała wzmocnić jej szkliwo i pomóc w dbaniu o higienę jamy ustnej. Po wyjściu z gabinetu stomatologicznego mama 11-latki od razu kupiła zalecaną pastę w pobliskiej aptece. Nie przyszło jej do głowy, by przeczytać skład produktu, który - jak się później okazało - zawierał białko.

Dramat rodziny zaczął się wieczorem, 4 kwietnia 2019 r., kiedy dziewczynka umyła zęby nową pastą. - Niemal natychmiast jej usta zrobiły się sine. Położyłam córkę na kanapie i od razu zadzwoniłam po pogotowie - relacjonuje tamten tragiczny wieczór mama Denise, Monique Altamirano.

- Córka cały czas szeptała, że się dusi i nie może oddychać - wspomina matka. Po kilku chwilach do domu dotarli ratownicy, którzy podali nieprzytomnej już dziewczynce adrenalinę i zabrali do szpitala. Niestety dwa dni później Denise zmarła.

- Nie pomyślałam, aby spojrzeć na etykietę pasty do zębów, którą przepisał lekarz. W przeciwieństwie do tego, co mówią inni, czuję, że zawiodłam swoją córkę - mówiła ze łzami w oczach mama Denise.

Last week nominations started to come in for this free spirited girl. When her image came across my computer screen & I...

Opublikowany przez Love Song Events & Photography Inc. Piątek, 12 kwietnia 2019

W sprawie śmierci dziewczynki wypowiedział się prof. David Stukus, alergolog dziecięcy w Narodowym Szpitalu Pediatrycznym w Ohio. Jego zdaniem do śmierci 11-latki przyczynił się niefortunny splot okoliczności.

- Pierwszy raz w życiu słyszałem coś podobnego. Białka żywności znajdują się w wielu lekach i produktach. Jednak ilość alergenu prawie nigdy nie jest wystarczająca, aby wywołać silne reakcje alergiczne - tłumaczy dr Stukus w rozmowie z CNN.

Mama Denise ostrzega innych rodziców i apeluje, by zawsze czytali etykiety produktów, zanim podadzą je swoim dzieciom. Nawet w przypadku, gdy przepisze je lekarz.