Malissa Ancona przyznała się do morderstwa II stopnia. Zastrzeliła Franka Anconę w sypialni ich domu, w Ledwood w stanie Missouri. Początkowo kobieta obarczała winą swojego syna Paula Junkersona, jednak w piątek przed sądem okręgowym w St Francois przyznała się do winy.

Strzeliłam dwukrotnie, a strzały zabiły mojego męża - powiedziała wdowa po liderze Ku Klux Klanu w Missouri.

Na mocy umowy z prokuraturą wdowa przyznała się też do innych zarzutów. Jednym z nich było porzucenie zwłok. Ciała 51-letniego Franka Ancony pozbyła się w pobliskiej miejscowości Belgrade w lutym 2017 roku.

Kiedy już pozbyła się zwłok, zaczęła udawać zaniepokojoną. Malissa Ancona opublikowała post na Facebooku, w którym wyraża obawę z powodu zniknięcia męża i apelowała o jego powrót. Z akt sądowych wynika, że Frank Anocna chciał się rozwieść z żoną.

51-latek był przywódcą Ku Klux Klanu w stanie Missouri. Organizacja powstała w 1865 roku. Jej celem było utrzymanie panowania białej rasy w Stanach Zjednoczonych, ale jako wrogów KKK wyznaczył sobie również wyznawców katolicyzmu. Organizacja przede wszystkim zwalczała czarnoskórych i żydowskich mieszkańców Ameryki. Jej członkowie byli w przeszłości sprawcami wielu linczów.