Ten mężczyzna z pewnością nie może narzekać na niedobór żelaza w organizmie. Trafił do szpitala w Kalkucie, ponieważ wymiotował i odczuwał silne bóle brzucha.  Okazało się, że połknął 639 gwoździ. Każdy z nich miał ponad 5 cm.

Lekarzom udało się uratować życie Hindusa. Przeprowadzili skomplikowaną 2-godzinną operację. W usunięciu gwoździ pomógł im magnes.

48-latek miał dużo szczęścia. Zjadł w sumie 1,3 kilograma gwoździ, ale żaden nie uszkodził przewodu pokarmowego. W jego żołądku znaleziono także glebę. Prawdopodobnie jest nieco przybity, ponieważ będzie musiał drastycznie zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Okazało się, że mężczyzna choruje na schizofrenię. Chociaż ciała obce nie spowodowały w jego organizmie perforacji, będzie musiał pozostać pod obserwacją.

To cud, że gwoździe nie przekuły mu przewodu pokarmowego i żołądka - napisał Daily Mail (Facebook.com/Daily Mail).

Silny magnetyzm

Lekarze na całym świecie walczą o życie pacjentów połykających różne przedmioty. W 2017 roku głośno było o 47-letnim Brytyjczyku, który "wciągnął" pachołek drogowy. Przedmiot w jego ciele odnaleziono po 40 latach i podejrzewano, że miał nowotwór.

Skoro czegoś nie da się połknąć, można to wprowadzić do ciała innymi otworami. Pewien Chińczyk z ciekawości umieścił sobie w penisie magnes. Najwyraźniej mu się to spodobało, bo po chwili wepchnął ich sobie 26 aż do pęcherza.

Gdyby spotkał się z Hindusem połykającym gwoździe, pewnie poczuliby do siebie przyciąganie.

Lekarze usunęli z jego wnętrzności 639 masywnych gwoździ za pomocą magnesu. Operację uwieczniono na wideo - napisał portal Infotainment (facebook.com/Infotainment).

"Surgeons remove 639 nails from patient's intestines using magnet" Rhe moment surgeons retrieved 639 massive nails from...

Opublikowany przez Infotainment na 1 listopada 2017

Źródło: planeta.fm