"Została brutalnie zgwałcona"

We wtorek rano Jarosław B. został zatrzymany na podstawie zawiadomienia o możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Ofiarą miała być dwudziestokilkulatka. – Do tej pory zostały podjęte takie czynności jak obdukcja, pierwsza pomoc, opatrzenie, bo zgwałcenie miało walor brutalnego – mówi WP Kobieta adwokat Oskar Skibicki.

– Potem było posiedzenie sądu. Przy tego typu przestępstwach obowiązuje procedura, że ofiary gwałtu słucha się tylko raz, żeby ograniczyć ilość traumy, którą przeżywa ofiara – tłumaczy nam, dodając, że posiedzenie odbyło się w poniedziałek.

Według prawnika, prokuratura po tych czynnościach zdecydowała o zatrzymaniu Jarosława B. i w tej chwili rozważa postawienie zarzutów.

PAP po rozmowie z drugim z pełnomocników podał, iż kobieta straciła świadomość. – Ofiara mogła bardziej zostać otępiona – uściśla w rozmowie z WP. Prawnik ujawnia również, w jakim stanie jest w tej chwili kobieta.

– To jest stan typowy dla bardzo ciężkiej traumy. Występują objawy psychiczne i fizjologiczne. Jest pod stałą opieką psychologa i osób bliskich. To, co najbardziej przeraża mnie, jak i moją klientkę, to komentarze, że ona chce zwrócić na siebie uwagę czy zarobić pieniądze – ocenia.

"Znali się"##

Początkowo informowano, że dwudziestokilkulatka spotkała się z Jarosławem B. w hotelu w nocy z piątku na sobotę. Jak mówi Skibicki, para się znała. Spędzała wieczór w gronie znajomych. – Ta impreza czy spotkanie towarzyskie przeniosło się do miejsca, które wskazał ten pan. Znali się, miała do niego zaufanie na tyle, by mieć tę odwagę, żeby wejść – dodaje.

Według prawnika, Jarosław B. nie ma jeszcze oficjalnie swojego obrońcy.

Przypomnijmy, Jarosław B. został zatrzymany we wtorek w związku popełnieniem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej.