Autorem tajemniczego zdjęcia jest Saul Vazquez z Mount Sterling. Amerykanin na co dzień jeździ tirem. We wtorek wydarzyło się coś, co na zawsze odmieniło jego życie. Około godziny 18.30 kierowca ciężarówki mijał miejsce, w którym doszło do groźnego wypadku. Motocyklista stracił panowanie nad swoją maszyną i wypadł z drogi. Pojazd został zniszczony, a mężczyzna który nim podróżował poważnie ranny. Trafił do szpitala ale lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł.

Saul Vazquez zrobił zdjęcie z miejsca wypadku. To, co na nim zobaczył go zszokowało. – Powiększcie fotografię i zwróćcie uwagę na cień unoszący się nad funkcjonariuszem. Mam nadzieję, że uczestnikom wypadku nic złego się nie stało – napisał na portalu społecznościowym.

Temat szybko podchwycili inni Internauci. Stwierdzili, że na fotografii widać duszę, która opuszcza ciało człowieka. Ich zdaniem to dowód na to, że istnieje życie po śmierci. Są też osoby, które podchodzą do sprawy sceptycznie i przekonują, że zdjęcie zostało przerobione np. w Photoshopie. Vazquez zapewnia, że fotografia jest oryginalna.