Do tragedii doszło w czwartek, 11 kwietnia. Przed południem, sołtys wsi Samostrzałów udał się do rodziny, by załatwić z nimi urzędową sprawę. Drzwi domu nie były zamknięte, więc mężczyzna bez problemu wszedł do środka. Tam natrafił na szokujące znalezisko. 

– W domu odkrył ciała dwóch osób, 90-letniej kobiety i jej 50-letniego syna – mówi w rozmowie z Fakt24 asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. – Kobieta leżąca na łóżku nie miała na ciele żadnych obrażeń. Nasze wstępne ustalenia wskazują, że mogła umrzeć z przyczyn naturalnych. Z kolei jej syn znajdujący się na podłodze w innym pokoju, miał rany na rękach i klatce piersiowej – dodaje.

Policjanci sprawdzają, co było przyczyną rodzinnej tragedii. – Jedną z wersji, jaką policjanci biorą pod uwagę zakłada, że mężczyzna zrozpaczony po śmierci matki, mógł targnąć się na swe życie – dodaje Stefaniec. 

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych czynny całodobowo 800 70 22 22 (Centrum Wsparcia ), z którego w szczególności mogą korzystać osoby dorosłe: https://liniawsparcia.pl/. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl