Minusowe temperatury w nocy stały się faktem w wielu miejscach Polski. Rolnicy zmagają się z przymrozkami, a wstający rano do pracy musieli zaopatrzyć się w czapki i rękawiczki.

We wtorek rano w centrum kraju termometry wskazują zaledwie 3 st. C, a temperatura odczuwalna wynosi -5 st. C. W ciągu dnia słupki rtęci podskoczą do 10 kresek. Będzie bezchmurnie i bezwietrznie. "To idealne warunki do rozpychania się trującego powietrza, które króluje w stolicy" 

Rano w okolicach Gdańska maksymalnie 1 st. C, a temperatura odczuwalna osiąga -7 st. W ciągu dnia termometry pokażą ok. 5 st. C. Najcieplej na południu, gdzie około godziny 14 termometry odnotują 16 stopni.

Z powodu napłynięcia nad Polskę arktycznego powietrza z północy, najbliższe dni będą chłodne i nieprzyjemne. Zamiast lata czeka nas powiew srogiego zimna. Wręcz niebezpieczny może być mróz, który nadciąga do nas nocami, dlatego synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali orientacyjną prognozę zagrożeń.

Już w nocy z wtorku na środę w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim mogą zostać wydane żółte alarmy ostrzegające przed przymrozkami. Taka pogoda utrzyma się do soboty.

Dopiero w niedzielę z kierunków zachodnich zacznie napływać cieplejsza masa powietrza i termometry prawie w całym kraju wskażą od 11 do 14 st. C - prognozują dla Wirtualnej Polski eksperci biura Cumulus.

Prognoza pogody na Wielkanoc

Jak wynika z danych serwisu AccuWeather, w Wielki Piątek 19 kwietnia rozpocznie się okres ciepłej pogody. W Wielką Sobotę temperatury w większości kraju sięgną 18-20 stopni. Ten dzień ma należeć do najbardziej słonecznych okresu świątecznego.

Bezwietrznymi i bezdeszczowymi dniami pełnymi błękitnego nieba mają być również Wielka Niedziela i Wielki Poniedziałek. Synoptycy spodziewają się wówczas temperatur w okolicach 20 st. C.