Najnowsze modele meteorologiczne pokazują, że poniedziałek będzie pogodny i ciepły, ze słabym wiatrem. Na termometrach maksymalnie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do nawet 20 na Podkarpaciu.

Wtorek też zapowiada się ciepło i słonecznie, ale już delikatnie chłodniej. Od około 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14-15 st. C w centrum kraju, po 17 na Podkarpaciu. Na południu Polski we wtorek możliwy przelotny deszcz.

Środa to już niestety zaledwie od 6 do 11 stopni. Z powodu napłynięcia nad Polskę arktycznego powietrza z północy, różnica w słupkach rtęci będzie bardzo wyraźna.

Chłodna, a chwilami wręcz zimna pogoda ustąpi miejsca cieplejszej dopiero od połowy miesiąca.

Pogoda na Wielkanoc

Jak wynika z danych serwisu AccuWeather, w Wielki Piątek 19 kwietnia rozpocznie się okres ciepłej pogody. W Wielką Sobotę temperatury w większości kraju sięgną 18-20 stopni. Ten dzień ma należeć do najbardziej słonecznych tego okresu.

Bezwietrznymi i bezdeszczowymi dniami pełnymi błękitnego nieba mają być również Wielka Niedziela i Wielki Poniedziałek. Synoptycy spodziewają się wówczas temperatur w okolicach 20 st. C.

"Zwierzęta także czują już wiosnę. W ciepłe, słoneczne dni z ukrycia wychodzą żaby trawne i moczarowe, jaszczurki, latają komary i motyle – rusałki wierzbowce. Przyleciały szpaki, żurawie, kosy, czajki i drozdy śpiewaki" - informuje expressilustrowany.pl.