Tragedia rozegrała się we wtorek, 2 kwietnia. Do wypadku doszło około godziny 18:15 w miejscowości Biała. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, zaczęło się od tego, że ciężarówka marki Renault Premium, prowadzona przez 24-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego najechała na tył Seata Toledo. – Jego 31-letni kierujący, mieszkaniec gm. Kąkolewnica wykonywał manewr skrętu w lewo. Siła zderzenia pojazdów przemieściła Seata na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z osobowym Volkswagenem, którym kierowała 26-letnia mieszkanka Terespola – poinformował mł. asp. Piotr Mucha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Z Seata została miazga. Na miejscu zginął 29-letni pasażer auta, mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Kierowca samochodu przeżył. Ranny trafił do szpitala. Pomocy lekarskiej potrzebowała także 26-latka z Volkswagena. Mundurowi zbadali trzeźwość jej i mężczyzny, który prowadził ciężarówkę. Oboje byli trzeźwi. – Od kierującego Seatem została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu – wspomniał oficer prasowy.

Krajowa 19, na której doszło do wypadku była zablokowana przez kilka godzin. – Ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku drogowego. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego – dodał mł. asp. Piotr Mucha.