W „M jak miłość" Marysia dostanie wiadomość od Małgosi ze Stanów. Okaże się, że jej siostra przebywa w zakładzie zamkniętym i nadal nie poradziła sobie z demonami przeszłości. Rogowska będzie miała nadzieję, że nareszcie odnowi z nią kontakt. Nic bardziej błędnego...

W „M jak miłość" do Grabiny na sylwestra przyjedzie Marta. Z Wojciechowską też skontaktowała się Małgosia. Marta przekaże Marysi i Basi wieści o Małgosi. W końcu wyzna im prawdę, która wszystkim kompletnie zepsuje nastroje.

– Zastanawiałyśmy się z Marysią, czy ci o tym mówić, ale uznałyśmy, że masz prawo wiedzieć. Małgosia... wypisała się z kliniki. Nie zostawiła żadnego adresu, kontaktu, nic... Prosiła, by jej nie szukać. Nie chce utrzymywać żadnego kontaktu z rodziną z Polski – wyzna w „M jak miłość".

Wszystko wskazuje na to, że w „M jak miłość" Basia już nigdy nie zobaczy swojej córki, a Marta i Marysia siostry. Problem w tym, że żadna z nich nie wie, co naprawdę dzieje się z Małgosią. Z tych strzępków informacji nie wyłania się obraz całości.