Przed nami weekend, kolejna szansa, by wyjechać na działkę i zrobić porządki po zimie oraz czas spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi przy grillu na świeżym powietrzu.

Po paru chłodniejszych dniach przyjdzie ocieplenie. Na niebie jednak może być sporo chmur, które lokalnie utrudnią dotarcie promieni słonecznych do powierzchni ziemi.

Europa środkowa jak i Polska są w bezpośrednim oddziaływaniu rozległego wyżu, którego centrum będzie przemieszczać się na południe od naszych granic. Takie umiejscowienie, spowoduje napływ cieplejszej masy powietrza z południa i południowego zachodu - pisze dla Wirtualnej Polski Jarosław Turała.

Prognoza pogody. Bardzo ciepła sobota

Sobota będzie pogodna i ciepła z temperaturą od (+15) – (+16) st. C na wschodzie do (+17) – (+18) st. C na zachodzie kraju. Miejscami może nawet pojawić się 20 kresek na termometrze.

Niestety, w niedzielę z północnego-zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie chmury i lokalne przelotne opady deszczu, a na północnym-zachodzie i na północy zacznie się ochładzać i tutaj temperatura spadnie już w okolice 8 – 11 kresek. Cieplej będzie w centrum, na wschodzie i na południu kraju od 15 – 17 stopni - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Prognoza pogody. Od połowy tygodnia super temperatura

Początek nadchodzącego tygodnia będzie pogodny i słoneczny, ale chłodny od 7 – 11 stopni. Od połowy tygodnia znacznie cieplej nawet do (+14) – (+20) st. C. Zobaczcie, jak będzie wyglądała pogoda już w czwartek.

Zmiana czasu

Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni przestawiając wskazówki zegarów z godziny 02.00 na 03.00. Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.