Jak ustalił Fakt, Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej postawiła mu zarzut przywłaszczenia. Marek T. miał zainkasować pieniądze, które należały się jego koledze po fachu. Choć nie powinny w ogóle trafić do niego, podobno nie chce ich zwrócić.

Sprawa zaczęła się od urzędniczego błędu. Rok temu w Bialskim Centrum Kultury odbył się koncert poświęcony pamięci Bogusława Kaczyńskiego (†74 l.). Całość przygotował, wyreżyserował i wyśpiewał inny znany tenor, Witold Matulka (53 l.). Nie otrzymał jednak honorarium. Na jego umowie przypadkowo miał znaleźć się numer konta bankowego Marka T. – bo ten także występował kiedyś w tym miejscu.

Śledczy twierdzą, że choć wynagrodzenie za koncert w kwocie 4,450 zł zamiast do Matulki trafiło do Marka T., ten drugi nie kwapi się, by odesłać pieniądze. Bialskie Centrum Kultury po wielu ponagleniach, które nie spotkały się z odzewem tenora, doniosło w końcu do prokuratury.

– Marek T. mieszka w Brukseli, więc musiał być przesłuchany przez policję belgijską. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Ale zebrany materiał pozwolił nam na postawienie mu zarzutu. Za przywłaszczenie 4450 zł w wyniku błędnie wykonanego przelewu na szkodę BCK, mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Witold Matulka do dziś czeka na swoje pieniądze. – Przykro mi, że zostałem w to wplątany – ucina w rozmowie z Faktem. Agentka Marka T. odmówiła nam komentarza w sprawie, powołując się na rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Witold Matulka (53 l.) – tenor, gwiazda polskiej sceny operetkowej. Przez wiele lat można było oglądać go na deskach Teatru Muzycznego „ROMA” oraz Warszawskiej Opery Kameralnej. Występował na wielu festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Dziś strażnik dziedzictwa słynnego popularyzatora muzyki klasycznej, Bogusława Kaczyńskiego. Mieszka w Polsce.

Marek T. (59 l.) – jeden z najpopularniejszych polskich eksportowych śpiewaków operowych (w 1985 r. debiutował w Teatro alla Scala w Mediolanie, później był solistą Teatru Królewskiego de la Monnaie w Brukseli). Laureat m.in. międzynarodowego konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy. Chętnie łączy operowy wokal z muzyką popularną. Wydał kilka płyt. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od lat mieszka w Belgii.