Uczestnicy nowej edycji „Big Brothera” spędzili ze sobą zaledwie kilka dni. Nie zdążyli się jeszcze dobrze poznać, ani też zyskać sympatii widzów. Pomimo tego już w pierwszych dniach trwania show pomiędzy domownikami nawiązały się poważne rozmowy. Część uczestników podjęła dyskusję na temat orientacji seksualnej Łukasza Darłaka. Początkowo rozmowy toczyły się za jego plecami, ale kiedy grupie nie udało się do końca określić preferencji Łukasza, postanowili zapytać go wprost. 

Mężczyzna skłamał, że jest heteroseksualny, ponieważ bał się reakcji grupy. Uznał, że jest za wcześnie na takie intymne wyznania. Otworzył się jedynie przed Wielkim Bratem w pokoju zwierzeń.

– Chciałem, żeby może to zostało jakieś takie niedopowiedziane. Jeszcze jest za wcześnie, na razie nie chcę się tak otwierać, nie chcę, żeby o tak intymnych sprawach rozmawiać. Dlaczego powiedziałem im, że jestem heteroseksualny, mimo że tak naprawdę jestem pewnie biseksualny z jakimś takim skierowaniem na gej, więc… nie wiem, może to jeszcze dodatkowo mnie zamyka przed nimi, że ich kłamię, paradoksalnie. Zakładam z góry, że gdyby się o tym dowiedzieli, to pochodziliby do mnie ostrożniej, nie czuliby się komfortowo w moim towarzystwie. Myślę, że jak się bliżej poznamy, będę mógł to powiedzieć. I wtedy to już nie będzie ważyło na tym, czy będziemy się lubić czy nie – wyznał Łukasz.

Niedługo później Łukasz postanowił powiedzieć prawdę także innym domownikom. Początkowo zwierzył się Igorowi, który kilka dni temu pytał go orientację.

– Myślę, że jestem biseksualny ze skierowaniem na homo. Nie chcę iść w to kłamstwo dalej, bo się nie czuję z tym komfortowo – wyznał Łukasz.

Igor nie był zaskoczony tym wyznaniem. – Dopóki nie powiesz, że jesteś moim chłopakiem, to ja nie mam z tym problemu – odpowiedział.

Dodatkowo Igor poradził koledze, aby spróbował kiedyś seksu z kobietą. – Ja nie mówię tego dlatego, że chcę żebyś zmienił orientację, bo jak sobie jesteś gejem, to bądź, tylko będziesz miał większe porównanie – wyjaśnił.

Łukasz przyznał, że nigdy nie uprawiał seksu z dziewczyną, pomimo tego, że kiedyś w był w jednej zakochany, ale bardzo chciałby spróbować.

W pokoju zwierzeń Igor powiedział Wielkiemu Bratu, że Łukasz wykazał się odwagą, przyznając się do swojej orientacji, ale on i tak od początku wiedział jaka jest prawda.