W „M jak miłość" Piotrek już dłuższy czas ukrywa przed Kingą, że kupił kawalerkę. Miała być to dla niej piękna niespodzianka. Cały jednak czas nie było okazji, żeby wyznać jej prawdę. Ta przesadna ostrożność obróci się przeciwko niemu. A wszystko się wyda, gdy Kinga przez przypadek otworzy list, zaadresowany do Piotrka, dotyczący podatku od nieruchomości.

Tymczasem w „M jak miłość" wściekła Zduńska zadzwoni do swojego ojca z prośbą o wyjaśnienia. Filarski (Andrzej Precigs) nie wyjaśni jej wątpliwości, tylko poradzi, by porozmawiała z Wernerem (Jacek Kopczyński).

Kinga w „M jak miłość" przed wizytą w kancelarii, opowie o swoich podejrzeniach Marysi (Małgorzata Pieńkowska), a potem Barbarze (Teresa Lipowska). Powie im wprost, że jej mąż ma kochankę!

Marysia i Barbara w „M jak miłość" będą próbowali uspokoić Kingę i zapewnić, że Piotrek nie byłby zdolny do zdrady. Postanowią same przyjrzeć się temu uważnie.

Odkryją w „M jak miłość", że mieszkanie, które kupił Piotrek, to... niespodzianka dla Zduńskiej. Z jakiej okazji ten wyjątkowo kosztowny prezent?