Małgorzata Rozenek-Majdan zawsze stawała w obronie osób ze środowiska LGBT. Dlatego z miejsca zaangażowała się w poparcie kolejnej akcji przeciwko homofobii. Majdanowie dołączyli do grona znanych osób wspierających akcję #SportPrzeciwHomofibii zorganizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii.

„Jako klasyczna WAGS wspieram męża, który popiera akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo miłość jest jedna, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, bo sport powinien łączyć nie dzielić” – poinformowała Małgorzata Rozenek-Majdan na swoim profilu instagramowym.

Środowisko LGBT w Polsce stało się w ostatnich dniach celem ataków ze strony partii i mediów prawicowych. Prawo i Sprawiedliwość na walce z propagowaniem homoseksualizmu opiera część swojej kampanii przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. W akcję przeciw nasilającej się dyskryminacji środowiska LGBT włączają się także inne gwiazdy. Oprócz Małgorzaty i Radosława Majdanów m.in. Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak, Kamil Siemaszko czy Grzegorz Sobieszek.

Pod postem zamieszczonym przez Małgorzatę Rozenek-Majdan pojawiło się mnóstwo wpisów wspierających ją internautów. Znalazły się niestety także takie, które dosłownie hejtowały kampanię. „Czy możecie wyp... z tym lansem na LGBT. Kogo to obchodzi kto z kim śpi. To naprawdę temat warty uwagi? Może pomożecie naprawdę potrzebującym? Np. brudnym i śmierdzącym bezdomnym… Tylko tu nie będzie fejmu zblazowanej warszafki” – napisał jeden z internautów.

Te słowa rozwścieczyły żonę Radosława Majdana. Postanowiła w ostrych słowach, równie wulgarnie odpisać na ten komentarz. „Po pierwsze to nie lans, a walka o prawa ludzi, po drugie skąd wiesz, że nie pomagamy osobom bezdomnym? A po trzecie to wyp... możesz ty, z tego profilu” – napisała Rozenek-Majdan.