Jak mówi nasz informator, funkcjonariusze przyjechali na interwencję przy Dubois po tym jak policja otrzymała zgłoszenie, że jest tam potrzebna pomoc. – To była standardowa interwencja tzw. "domówka" – dodaje nasze źródło. 

Policjanci weszli do jednego z mieszkań. Po chwili jeden z funkcjonariuszy wrócił do radiowozu. Nieoficjalnie mówi się, że zszedł do samochodu, by wezwać pogotowie. Lokalne media wspominają, że wrócił się po alkomat. Siedząc w radiowozie, strzelił sobie w głowę ze służbowej broni. Sprawą zajęła się już opolska prokuratura.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że samobójstwo może mieć związek z prywatnymi problemami policjanta. Mężczyzna miał 27 lat. Był dzielnicowym.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12:00-02:00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 22 22 i na stronie liniawsparcia.pl. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.