Do wypadku doszło 5 grudnia 2018 roku tuż za Czarną Białostocka. Autobus, wiozący uczniów ze szkoły w Czarnej Wsi Kościelnej, zderzył się z osobowym daewoo kierowanym przez mężczyznę. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowała się dwójka dzieci. Na szczęście nikt nie zginął. Do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiło kilkoro dzieci, w tym 13-letnia uczennica podróżująca autobusem.

Po przeprowadzeniu badań lekarze odkryli, że 13-latka jest w zaawansowanej ciąży. O sprawie poinformowano prokuraturę, która wszczęła śledztwo. – Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu z kodeksu karnego, który mówi o obcowaniu płciowym z małoletnią poniżej 15. roku życia – potwierdził portalowi Poranny.pl Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

Z informacji lokalnego serwisu wynika, że 13-latka urodziła córeczkę pod koniec lutego. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 19-letni chłopak, z którym dziewczyna spotykała się od 2017 roku. Portal Poranny.pl podaje, że ciąża miała być wynikiem zbliżenia, na które 13-latka się zgodziła. To jednak nie uchroni mężczyzny przed odpowiedzialnością karną. Grozi mu do 12 lat więzienia.