Silny wiatr już w poniedziałek dawał się we znaki. Kilkaset zgłoszeń odebrali strażacy w związku wichurą, jaka przeszła nad Szczecinem i Pomorzem Zachodnim oraz woj. pomorskim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło także na drodze krajowej numer 22. Kierowca tira jechał z olbrzymią gałęzią na dachu naczepy, nawet o tym nie wiedząc. Konar prawdopodobnie został oderwany od drzewa w wyniku silnego wiatru - informuje TVN24.

Bardzo mocno wiało także na Warmii i Mazurach. W Reszlu zostały poszkodowane dwie kobiety. Uderzył je spadający na chodnik konar.

Drugi stopień zagrożenia wiąże się z wystąpieniem zjawisk meteorologicznych powodującymi duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Najwyższą prędkość wiatr ma osiągnąć w środę około południa.

Po południu w zachodniej, południowej i centralnej Polsce (od Lubuskiego, Wielkopolski i Dolnego Śląska przez Opolszczyznę ,Śląsk i Małopolskę po Podkarpacie, południową Lubelszczyznę, Świętokrzyskie i Łódzkie) spodziewane są pierwsze, wiosenne burze, ale będą to zjawiska słabe i pojawiać będą się tylko lokalnie. W czasie burzy wiatr będzie się jednak wzmagał.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+6) – (+8) st. C. Cieplej będzie na południowym – wschodzie, tutaj do (+9) – (+10) st. C.